Wyszukiwarka
Producenci
Luneta celownicza Delta Titanium HD 2,5-15x56 SFP 4A S
Opis
Seria celowników Delta Titanium swoją dużą popularność w Europie i na świecie zawdzięcza wysokim parametrom, wspólnym dla wszystkich produktów z tej serii. Lunety Delta Titanium to wyjątkowa jakość i precyzja wykonania. Każdy parametr został dopracowany z myślą o użytkowniku końcowym. Celowniki z tej serii cechuje wysoka transmisja światła wynosząca dla całego układu optycznego lunety około 92% umożliwiająca polowania nawet przy szczątkowym oświetleniu oraz wysoka odporność mechaniczna sprawiająca, że może ona wytrzymać odrzut nawet na broni o dużej mocy. Z kolei lunety Titanium serii HD zbudowane zostały z uwzględnieniem kilku innowacyjnych rozwiązań pozwalającym na bardziej komfortowe i precyzyjne wykorzystanie celownika. Optyka HD zapewnia bardzo dobrą ostrość obrazu i co ważne – szersze pole widzenia pozwalające na łatwiejsze zlokalizowanie celu.
Celownik o znakomitych parametrach zmierzchowych, przeznaczony do polowań nocnych. Luneta posiada sześciokrotny zoom optyczny i pozwala uzyskiwać powiększenia od 2.5x do 15x, co daje szeroki zakres zastosowań. Przy maksymalnym powiększeniu i dzięki korekcie paralaksy luneta nadaje się też do precyzyjnych strzelań na dalszy dystans. Przy małych powiększeniach luneta pozwala uzyskać bardzo dużą źrenicę wyjściową ułatwiającą szybkie złożenie się do strzału. Z kole korekta paralaksy i bardzo dobre odwzorowanie konturów celu, pozwalają na oddanie precyzyjnego strzału na znaczny dystans, nawet do drobnej zwierzyny. Ponadto jak każdy inny model z serii Titanium luneta jest wypełniony azotem, co sprawia, że jest wodoodporna i sprawdzi się w każdych warunkach.
Przedstawiany model wyposażony został w bardzo dobrą siatkę 4A S, która wyskalowana jest w układzie metrycznym i koresponduje z klikami lunety. Cieńsza siatka zdecydowanie ułatwia celowanie. Delikatne odwzorowanie siatki, zapewnia przejrzysty i pełny obraz w lunecie. Luneta jest również dostępna w dwóch wariantach : Siatka 2D posiadającą dwa dodatkowa punkty w linii horyzontalnej, ułatwiające strzelanie konkurencji dzik w przebiegu oraz Siatkę 4A SB posiadającą podziałki balistyczne pozwalające oddanie strzału na dalsze dystanse.
Transmisja światła jak i wytrzymałość mechaniczna zostały potwierdzone testami przeprowadzonymi w niemieckim Instytucie DEVA.
Materiał korpusu: Aluminium -70%, Mosiądz – 20%, Stal – 10%
Dane techniczne
| Minimalne powiększenie | 2,5x |
| Maksymalne powiększenie | 15x |
| Średnica obiektywu | 56 mm |
| Nazwa siatki celowniczej | 4A S |
| Pozycja siatki | druga płaszczyzna ogniskowa (SFP) |
| Podświetlenie siatki | centralny punkt |
| Odległość od oka | 99 - 98 mm |
| Źrenica wyjściowa | 22.4 - 3.73 mm |
| Liniowe pole widzenia na 100 m | 14,4 - 2,5 m |
| Kątowe pole widzenia | 8,22 - 1,42 ° |
| Rodzaj wieżyczek | zakryte |
| Zakres regulacji pionowej | 50 MOA |
| Zakres regulacji poziomej | 50 MOA |
| Pojedynczy klik regulacji | 0,25 MOA |
| Jeden obrót wieżyczki | 12 MOA |
| Regulacja paralaksy | 15m - ∞ |
| Korekcja dioptrażu | -2D/+3D |
| ZeroStop | NIE |
| Długość | 365 mm |
| Średnica tubusu | 30 mm |
| Zewnętrzna średnica obiektywu | 65 mm |
| Zewnętrzna średnica okularu | 43,5 mm |
| Waga | 742 g |
| Wodoszczelność | 0,3 kg/cm2 |
| Wypełnienie azotem | TAK |
| Temperatura pracy | -20 / 71 °C |
| Odporność na wstrząsy | 6500 J |
| Rodzaj baterii | CR2032 |