Wyszukiwarka
Producenci
Luneta celownicza Delta Titanium HD 2,5-10x50 SFP 4A S
Opis
Jedna z najbardziej uniwersalnych lunet w Polsce, posiadająca zmienne powiększenie od 2.5 do 10 dająca szeroki zakres zastosowań. Duży zakres powiększeń pozwala na użytkowanie podczas polowania indywidualnego w każdych warunkach. Z kolei szerokie pole widzenia (14,4 m na 100m przy powiększeniu 2,5x) oraz obiektyw 50 mm pozwalają na bezpieczny i precyzyjny strzał na polowaniu zbiorowym. Większe powiększenia idealnie nadają się do coraz popularniejszych polowań zbiorowych metodą szwedzką. Luneta wykonana z jednoczęściowego tubusu o średnicy 30 mm. Dodatkową zaletą jest podświetlany punkt, który ułatwia celowanie o zmroku czy świcie.
Przedstawiany model wyposażony został w bardzo dobrą siatkę 4A S, która wyskalowana jest w układzie metrycznym i koresponduje z klikami lunety. Cieńsza siatka zdecydowanie ułatwia celowanie, a jej delikatne odwzorowanie, zapewnia przejrzysty i pełny obraz w lunecie.
Transmisja światła jak i wytrzymałość mechaniczna zostały potwierdzone testami przeprowadzonymi w niemieckim Instytucie DEVA.
Materiał korpusu: Aluminium -70%, Mosiądz – 20%, Stal – 10%
Dane techniczne
| Minimalne powiększenie | 2,5x |
| Maksymalne powiększenie | 10x |
| Średnica obiektywu | 50 mm |
| Nazwa siatki celowniczej | 4A S |
| Pozycja siatki | druga płaszczyzna ogniskowa (SFP) |
| Podświetlenie siatki | centralny punkt |
| Odległość od oka | 99 - 98 mm |
| Źrenica wyjściowa | 20 - 5 mm |
| Liniowe pole widzenia na 100 m | 14,4 - 3,7 m |
| Kątowe pole widzenia | 8,22 - 2,12 ° |
| Rodzaj wieżyczek | zakryte |
| Zakres regulacji pionowej | 50 MOA |
| Zakres regulacji poziomej | 50 MOA |
| Pojedynczy klik regulacji | 0,25 MOA |
| Jeden obrót wieżyczki | 12 MOA |
| Regulacja paralaksy | NIE |
| Korekcja dioptrażu | -2D/+3D |
| ZeroStop | NIE |
| Długość | 365 mm |
| Średnica tubusu | 30 mm |
| Zewnętrzna średnica obiektywu | 58 mm |
| Zewnętrzna średnica okularu | 43,5 mm |
| Waga | 700 g |
| Gwint osłony przeciwsłonecznej | M52x0,5 mm |
| Wodoszczelność | 0,3 kg/cm2 |
| Wypełnienie azotem | TAK |
| Temperatura pracy | -20 / 71 °C |
| Odporność na wstrząsy | 6500 J |
| Rodzaj baterii | CR2032 |