Wyszukiwarka
Producenci
Luneta celownicza Delta Titanium HD 1-6x24 SPF 4A-S
Opis
Seria celowników Delta Titanium HD swoją dużą popularnością w Europie i na świecie zawdzięcza wysokim parametrom, wspólnym dla wszystkich produktów z tej serii. Lunety Delta Titanium HD to wyjątkowa jakość i precyzja wykonania. Każdy parametr został dopracowany z myślą o użytkowniku końcowym. Celowniki z tej serii cechuje wysoka transmisja światła wynosząca dla całego układu optycznego lunety około 92% umożliwiająca polowania nawet przy szczątkowym oświetleniu oraz wysoka odporność mechaniczna sprawiająca, że może ona wytrzymać odrzut nawet na broni o dużej mocy.
Idealna luneta do polowań pędzonych tradycyjnych i organizowanych tzw. metodą „szwedzką”. Bardzo duże pole widzenia (36m na 100m) stawia ten model w światowej czołówce. Tak duże pole widzenia zapewnia komfort precyzyjnego strzału przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa. Luneta posiada zmienne powiększenie 1-6x oraz średnice obiektywu 24 mm. Mocny tubus o średnicy 30 mm oraz precyzja wykonania sprawiają, że luneta z powodzeniem może być używana na broni o wysokiej energii początkowej. Ponadto jak każdy inny model z serii Titanium HD luneta jest wypełniony azotem, co sprawia, że jest wodoodporna i sprawdzi się w każdych warunkach.
Luneta dostępna jest z siatką 4A S której wielkość podświetlanego punktu celowniczego wynosi 8 MOA @1x @100m.
Transmisja światła jak i wytrzymałość mechaniczna zostały potwierdzone testami przeprowadzonymi w niemieckim Instytucie DEVA.
Materiał korpusu: Aluminium -70%, Mosiądz – 20%, Stal – 10%
Dane techniczne
| Minimalne powiększenie | 1x |
| Maksymalne powiększenie | 6x |
| Średnica obiektywu | 24 mm |
| Nazwa siatki celowniczej | 4A S |
| Pozycja siatki | druga płaszczyzna ogniskowa (SFP) |
| Podświetlenie siatki | centralny punkt |
| Odległość od oka | 86 - 104 mm |
| Źrenica wyjściowa | 24 - 4 mm |
| Liniowe pole widzenia na 100 m | 35,6 - 5,9 m |
| Kątowe pole widzenia | 20,24 - 3,45 ° |
| Rodzaj wieżyczek | zakryte |
| Zakres regulacji pionowej | 80 MOA |
| Zakres regulacji poziomej | 80 MOA |
| Pojedynczy klik regulacji | 0,25 MOA |
| Jeden obrót wieżyczki | 24 MOA |
| Regulacja paralaksy | NIE |
| Korekcja dioptrażu | -2D/+3D |
| ZeroStop | NIE |
| Długość | 256 mm |
| Średnica tubusu | 30 mm |
| Zewnętrzna średnica obiektywu | 30 mm |
| Zewnętrzna średnica okularu | 43,5 mm |
| Waga | 490 g |
| Gwint osłony przeciwsłonecznej | |
| Wodoszczelność | 0,3 kg/cm2 |
| Wypełnienie azotem | TAK |
| Temperatura pracy | -17 / 80 °C |
| Odporność na wstrząsy | 6500 J |
| Rodzaj baterii | CR2032 |