Wyszukiwarka
Producenci
Luneta celownicza Delta Stryker HD 5-50x56 SFP DLS-2
Opis
Delta Optical od lat pomaga ambitnym strzelcom w realizacji ich marzeń i pasji. Wyrazem tego jest nasza wyjątkowa, najbardziej zaawansowana seria lunet celowniczych do strzelań precyzyjnych Stryker HD. Celowniki z tej serii cechują się budową opartą o szkło ED, co zapewnia doskonałą jakość obrazu, a wysoka transmisja światła, specjalne powłoki antyrefleksyjne i podświetlany centralny punkt pozwalają na oddanie strzału nawet w warunkach słabego oświetlenia.
Luneta Stryker HD 5-50x56 SFP to model przeznaczony do sportowego strzelania długodystansowego. 10-krotny zoom i najwyższej klasy optyka ED zamknięta w solidnym 34mm tubusie oraz wytrzymała i precyzyjna mechanika pozawalają się zmierzyć nawet z bardzo potężnymi dystansami. Luneta wyposażona jest w funkcję ZeroLock pozwalającą na założenie blokady dla pokrętła regulacji krzyża w pionie dla określonych ustawień. O wysokiej jakości lunety świadczy imponujący zakres regulacji paralaksy - już od 10m aż do nieskończoności. Dodajmy, że w tym modelu transmisja światła osiąga 98% dla pojedynczej warstwy oraz 92% dla całej lunety. Duży okular zapewnia bardzo komfortową obserwację. Tubus odporny na wodę i mgłę został wypełniony azotem, a dodatkowo pozwala na regulację siatki celowniczej do 300 cm w pionie.
Luneta jest dostępna z trzema siatkami DLS-1, DLS-2 i DLS-3. Siatki te stanowią kwintesencję precyzji oraz użyteczności. Siatka DLS-1 została wyskalowana w miliradianach (Mil) wygodnych do przeliczenia na jednostki metryczne (1Mil = 10cm na 100m) i korespondują z klikami lunety - 1 klik to 0.05 Mil (5mm). Siatki DLS-2 i DLS-3 zostały wyskalowane w MOA. Siatki są umieszczone w drugim planie optycznym lunety i mają podświetlany centralny punkt. Powiększenie bazowe wynosi 40x.
Dane techniczne
| Minimalne powiększenie | 5x |
| Maksymalne powiększenie | 50x |
| Średnica obiektywu | 56 mm |
| Nazwa siatki celowniczej | DLS-2 |
| Pozycja siatki | druga płaszczyzna ogniskowa (SFP) |
| Podświetlenie siatki | centralny punkt |
| Odległość od oka | 89 - 100 mm |
| Źrenica wyjściowa | 11.2 - 1.12 mm |
| Liniowe pole widzenia na 100 m | 7,1 - 0,7 m |
| Kątowe pole widzenia | 4,04 - 0,41 ° |
| Rodzaj wieżyczek | otwarte |
| Zakres regulacji pionowej | 100 MOA |
| Zakres regulacji poziomej | 50 MOA |
| Pojedynczy klik regulacji | 0,125 MOA |
| Jeden obrót wieżyczki | 10 MOA |
| Regulacja paralaksy | 10m - ∞ |
| Korekcja dioptrażu | -2D/+3D |
| ZeroStop | TAK |
| Długość | 398 mm |
| Średnica tubusu | 34 mm |
| Zewnętrzna średnica obiektywu | 65 mm |
| Zewnętrzna średnica okularu | 44 mm |
| Waga | 1100 g |
| Gwint osłony przeciwsłonecznej | M62x0,6 mm |
| Wodoszczelność | 0,3 kg/cm2 |
| Wypełnienie azotem | TAK |
| Temperatura pracy | -20 / 71 °C |
| Odporność na wstrząsy | 6500 J |
| Rodzaj baterii | CR2032 |