Wyszukiwarka
Producenci
Luneta celownicza Delta Stryker HD 4,5-30x56 FFP LRD-1P
Opis
Delta Optical od lat pomaga ambitnym strzelcom w realizacji ich marzeń i pasji. Wyrazem tego jest nasza wyjątkowa, najbardziej zaawansowana seria lunet celowniczych do strzelań precyzyjnych Stryker HD. Celowniki z tej serii cechują się budową opartą o szkło ED, co zapewnia doskonałą jakość obrazu, a wysoka transmisja światła, specjalne powłoki antyrefleksyjne i podświetlany centralny punkt pozwalają na oddanie strzału nawet w warunkach słabego oświetlenia.
Lunetę Stryker HD 4,5-30x56 FFP zaprojektowano do strzelania na średnich i długich dystansach. Najwyższej klasy optyka ED zamknięta w solidnym 34mm tubusie oraz wytrzymała i precyzyjna mechanika pozawalają się zmierzyć nawet z bardzo potężnymi dystansami. Luneta wyposażona jest w funkcję ZeroLock pozwalającą na założenie blokady dla pokrętła regulacji krzyża w pionie dla określonych ustawień. O wysokiej jakości lunety świadczy imponujący zakres regulacji paralaksy - już od 23m aż do nieskończoności. Dodajmy, że w tym modelu transmisja światła osiąga 98% dla pojedynczej warstwy oraz 92% dla całej lunety. Duży okular zapewnia bardzo komfortową obserwację. Tubus odporny na wodę i mgłę został wypełniony azotem, a dodatkowo pozwala na regulację siatki celowniczej do 300 cm w pionie.
Luneta jest dostępna z unikalnymi siatkami celowniczymi w pierwszym planie optycznym LRD-1T, LRD-1P i DLR-1 wyskalowanymi tak, aby jedno kliknięcie bębnów korekcyjnych przesuwało śpt o 10 mm na dystansie 100 m. Wszystkie trzy siatki zapewniają maksymalny komfort oddania strzału oraz dużą funkcjonalność w całym zakresie powiększeń celownika (4,5-30x). Konstrukcja siatek pozwala zarówno na ocenę odległości do obiektu o znanych rozmiarach, jak i wprowadzanie korekty na zniżenie lub przewyższenie toru lotu pocisku oraz poprawek na wiatr. Zakres regulacji każdej siatki sięga 300 cm w pionie, co ułatwia strzał z dowolnego kalibru nawet na bardzo dalekie dystanse.
Dane techniczne
| Minimalne powiększenie | 4,5x |
| Maksymalne powiększenie | 30x |
| Średnica obiektywu | 56 mm |
| Nazwa siatki celowniczej | LRD1-P |
| Pozycja siatki | pierwsza płaszczyzna ogniskowa (FFP) |
| Podświetlenie siatki | centralny krzyż |
| Odległość od oka | 81 - 97 mm |
| Źrenica wyjściowa | 12.44 - 1.87 mm |
| Liniowe pole widzenia na 100 m | 8,3 - 1,2 m |
| Kątowe pole widzenia | 4,72 - 0,71 ° |
| Rodzaj wieżyczek | otwarte |
| Zakres regulacji pionowej | 30 MRAD |
| Zakres regulacji poziomej | 15 MRAD |
| Pojedynczy klik regulacji | 0,1 MRAD |
| Jeden obrót wieżyczki | 10 MRAD |
| Regulacja paralaksy | 23 m - ∞ |
| Korekcja dioptrażu | -2D/+3D |
| ZeroStop | TAK |
| Długość | 365 mm |
| Średnica tubusu | 34 mm |
| Zewnętrzna średnica obiektywu | 65 mm |
| Zewnętrzna średnica okularu | 44 mm |
| Waga | 1042 g |
| Gwint osłony przeciwsłonecznej | M62x0,6 mm |
| Wodoszczelność | 0,3 kg/cm2 |
| Wypełnienie azotem | TAK |
| Temperatura pracy | -20 / 71 °C |
| Odporność na wstrząsy | 6500 J |
| Rodzaj baterii | CR2032 |