Wyszukiwarka
Producenci
Luneta celownicza Delta Stryker HD 1-6x24 SFP DGMR
Opis
Luneta Delta Stryker HD 1-6x24 została zaprojektowana na karabiny AR zarówno dla zawodników strzelectwa dynamicznego jak i do strzelectwa rekreacyjnego. Bardzo duże pole widzenia (36m/100m) przy krotności 1x zapewnia równie szybkie namierzenie celu jak w kolimatorach otwartych ale jest przy tym bardziej precyzyjne. Zakres pola widzenia stawia ten model w światowej czołówce. W przeciwieństwie do kolimatorów luneta Delta Stryker HD 1-6x24 pozwala przy wykorzystaniu powiększenia 6x rozpoznać cel i oddać precyzyjny strzał na znacznie dalsze odległości.
Zamknięte wieżyczki o niskim profilu chronią przed przypadkowym przestawieniem ustawień krzyża celowniczego. Zerowanie wieżyczek nie wymaga dodatkowych narzędzi - po odpowiednim ustawieniu siatki celowniczej wystarczy unieść pokrętło wieżyczki, ustawić w pozycji ZERO i kliknąć z powrotem. Podświetlana kropka w centrum krzyża zapewnia szybkie namierzenie celu na bliskich odległościach. Aby ułatwić szybką zmianę powiększenia luneta została wyposażona w specjalną wkręcaną dźwignię regulacji.
Luneta zaprojektowana specjalnie dla zawodników IPSC i 3 GUN w której ilość znaczników ograniczono do minimum. Dzięki takiemu rozwiązaniu strzelec może skupić się wyłącznie na celu. Zakres pola widzenia(35,6-5,9m/100m) stawia lunetę w światowej czołówce.
Wyposażona jest tylko w najpotrzebniejsze znaczniki MRAD pozwalające na korekcję elewacji
Grubość cienkiej linii siatki to tylko 0,11mrad !
Dzięki drucianej siatce uzyskano mały i jasny nawet w słoneczne dni podświetlany punkt celowniczy
Wieżyczki wyposażone w klik 0,1mrad
Luneta SFP posiada siatkę wyskalowaną na x6
Zerowanie wieżyczek odbywa się bez użycia narzędzi
Pokrętło powiększenia wyposażone jest w ułatwiającą obsługę dźwignię
Możliwe jest zastosowanie opcjonalnej wieżyczki balistycznej (nr. kat DO-2970)
Dane techniczne
| Minimalne powiększenie | 1x |
| Maksymalne powiększenie | 6x |
| Średnica obiektywu | 24 mm |
| Nazwa siatki celowniczej | DGMR |
| Pozycja siatki | druga płaszczyzna ogniskowa (SFP) |
| Podświetlenie siatki | centralny punkt |
| Odległość od oka | 86 - 104 mm |
| Źrenica wyjściowa | 24 - 4 mm |
| Liniowe pole widzenia na 100 m | 35,6 - 5,9 m |
| Kątowe pole widzenia | 20,24 - 3,45 ° |
| Rodzaj wieżyczek | zakryte |
| Zakres regulacji pionowej | 30 MRAD |
| Zakres regulacji poziomej | 30 MRAD |
| Pojedynczy klik regulacji | 0,1 MRAD |
| Jeden obrót wieżyczki | 10 MRAD |
| Regulacja paralaksy | NIE |
| Korekcja dioptrażu | -2D/+3D |
| ZeroStop | NIE |
| Długość | 256 mm |
| Średnica tubusu | 30 mm |
| Zewnętrzna średnica obiektywu | 30 mm |
| Zewnętrzna średnica okularu | 43,5 mm |
| Waga | 490 g |
| Gwint osłony przeciwsłonecznej | |
| Wodoszczelność | 0,3 kg/cm2 |
| Wypełnienie azotem | TAK |
| Temperatura pracy | -20 / 71 °C |
| Odporność na wstrząsy | 6500 J |
| Rodzaj baterii | CR2032 |