Wyszukiwarka
Producenci
Luneta celownicza Delta Hornet 1-6x24 SFP DDMR
Opis
Luneta celownicza Delta HORNET 1-6x24 sprawdza się świetnie we wszelkiego rodzaju zawodach taktycznych i dynamicznych. Zakres powiększenia od 1x do 6x pozwala na podwójne użycie celownika. Przy najmniejszym powiększeniu do celowania obuocznego jak w przypadku kolimatorów. Przy najwyższym ustawieniu powiększenia można celować po siatce nawet do 600m w przypadku D²BR.
Komfort obsługi celownika w każdych warunkach jest osiągany dzięki zastosowaniu bardzo szerokiego kąta widzenia i dużego zakresu regulacji pionowej 44MRAD. W zależności od preferencji, dwa rodzaje siatek celowniczych umieszczone w drugim planie zapewniają pełne spektrum adaptacji do potrzeb i zastosowania w różnych rodzajach strzelania.
Siatka D²MR jest to bardziej rozbudowaną siatką, pozwalającą na szybkie poprawki uwzględniające wiele zmiennych potrzebnych do wykonania celnego strzału na odległości kilkuset metrów. Wyposażona w znaczniki korekcyjne dla wiatru czy też ruchomego celu. Jest przeznaczona dla strzelców, którzy przedkładają precyzję nad prędkość wykonanego strzału.
Jest wyskalowana w MRAD i jest funkcjonalna niezależnie od używanego kalibru.
Dane techniczne
| Minimalne powiększenie | 1x |
| Maksymalne powiększenie | 6x |
| Średnica obiektywu | 24 mm |
| Nazwa siatki celowniczej | DDMR |
| Pozycja siatki | druga płaszczyzna ogniskowa (SFP) |
| Podświetlenie siatki | centralny punkt |
| Odległość od oka | 89 - 99 mm |
| Źrenica wyjściowa | 24 - 4 mm |
| Liniowe pole widzenia na 100 m | 35,7 - 6 m |
| Kątowe pole widzenia | 20,3 - 4,7 ° |
| Rodzaj wieżyczek | zakryte |
| Zakres regulacji pionowej | 44 MRAD |
| Zakres regulacji poziomej | 44 MRAD |
| Pojedynczy klik regulacji | 0,1 MRAD |
| Jeden obrót wieżyczki | 6 MRAD |
| Regulacja paralaksy | NIE |
| Korekcja dioptrażu | -3D/+2,2D |
| ZeroStop | NIE |
| Długość | 256 mm |
| Średnica tubusu | 30 mm |
| Zewnętrzna średnica obiektywu | 30 mm |
| Zewnętrzna średnica okularu | 46 mm |
| Waga | 510 g |
| Gwint osłony przeciwsłonecznej | |
| Wodoszczelność | 0,3 kg/cm2 |
| Wypełnienie azotem | TAK |
| Temperatura pracy | -17 / 80 °C |
| Odporność na wstrząsy | 6500 J |
| Rodzaj baterii | CR2032 |