Wyszukiwarka
Producenci
Lornetka Delta Optical Forest II 8,5x50
Opis
Nasza lornetka to kompaktowe narzędzie optyczne, korzystające z pryzmatów dachowych, co sprawia, że jest nie tylko lekka, ale także kompaktowa. Lornetka jest również wykonana z trwałych materiałów.
Sukces poprzednich modeli z serii Delta Optical Forest II, takich jak Forest II 8x42 i 10x42, dał nam pewność, że trafiliśmy w oczekiwania klientów. Na przykład, model Forest II 8x42 zdobył drugie miejsce w konkursie "Produkt Roku" 2011 w kategorii Lornetka na portalu www.optyczne.pl, a także zdobył wyróżnienie "Sowa z Rogowa" na Międzynarodowych Targach Leśnych w Rogowie w 2011 roku.
Model Forest II 8,5x50 oferuje wygodne użytkowanie, duże pole widzenia i znaczną odległość od źrenicy wyjściowej od okularu wynoszącą 22 mm. Ze względu na dużą źrenicę wyjściową (5,9 mm), lornetka ta doskonale sprawdza się zarówno o zmierzchu, jak i w nocy, kiedy warunki oświetleniowe są słabe.
Wszystkie lornetki z serii Delta Optical Forest II wyposażone są w układ optyczny złożony z 8 elementów ustawionych w 6 grupach. Do produkcji użyliśmy wysokiej jakości pryzmatów dachowych wykonanych ze szkła BaK4, skorygowanych pod kątem fazy, z powierzchniami odbiciowymi pokrytymi srebrem, co gwarantuje ostrość i jasność obrazu. Dodatkowo, wszystkie aktywne powierzchnie optyczne soczewek posiadają wielowarstwowe powłoki przeciwodbiciowe typu FMC, co zapewnia doskonałą transmisję światła i naturalne odwzorowanie kolorów. Wewnętrzne wnętrza tubusów zostały starannie wyczernione, eliminując tym samym niepożądane refleksy i "duszki".
Wszystkie modele lornetek z serii Forest II wyposażone są w płynnie poruszające się centralne pokrętło ostrości oraz indywidualną korekcję dioptrii w prawym okularze, co umożliwia łatwą regulację. Regulowane gumowe muszle okularowe typu twist-up wysuwają się, dostosowując się do potrzeb każdego obserwatora. Lornetki Forest II są odporne na trudne warunki atmosferyczne, dzięki szczelnej obudowie, która chroni przed wilgocią i deszczem. Mogą nawet wytrzymać krótkotrwałe zanurzenie w wodzie na głębokość 1 metra przez 5 minut. Dodatkowo, wypełnienie azotem zapobiega zaparowywaniu optyki wewnątrz obudowy.
Nasze nowe modele Forest II wyróżniają się kompaktowymi rozmiarami i niską wagą. Wszystkie lornetki Forest II z obiektywami 50 mm posiadają takie podobne wymiary i ważą poniżej 850 g. To doskonały kompromis między lornetkami o obiektywach 42 mm a większymi, cięższymi modelami z obiektywami 56-63 mm. Dzięki 50 mm obiektywowi, nowe modele Forest II oferują różne poziomy powiększenia, dostosowane do różnych potrzeb obserwacyjnych.
.
Dane techniczne
| Powiększenie | 8,5x |
| Średnica soczewki obiektywu | 50 mm |
| Materiał soczewki obiektywu | szkło |
| Powłoki przeciwodbiciowe soczewki | FMC |
| Sprwaność zmierzchowa | 20,6 |
| Jasność względna | 34,8 |
| Średnica źrenicy wyjściowej | 5,9 mm |
| Odsunięcie źrenicy wyjściowej | 22 mm |
| Kątowe pole widzenia | 5,6 ° |
| Liniowe pole widzenia na 1000 m | 98 m |
| Regulacja ostrości | wewnętrzna centralna |
| Minimalna odległość ostrzenia | 3 m |
| Regulacja rozstawu okularów | 59-73 mm |
| Korekta dioptrażu | -/+5 |
| Typ pryzmatu | Dachowy |
| Szkło w pryzmatach | BaK4 |
| Powłoki przeciwodbiciowe pryzmatu | TAK |
| Wodoszczelność | TAK |
| Wypełnienie azotem | TAK |
| Mocowanie do statywu | adapter 1/4" |
| Waga | 832 g |
| Wymiary | 165x133x60 mm |