Wyszukiwarka
Producenci
Lornetka Delta Optical Forest II 12x50
Opis
Podobnie jak pozostałe lornetki z serii, lornetka korzysta z pryzmatów dachowych, co sprawia, że jest lekka i kompaktowa. Wykonaliśmy ją estetycznie z wysokiej jakości materiałów.
Sukces i uznanie, które zdobyły wcześniejsze modele lornetek: Forest II 8x42 i 10x42, przekonały nas, że trafiliśmy w gusta naszych klientów. Model Delta Optical Forest II 8x42 zdobył drugie miejsce w plebiscycie "Produkt Roku" 2011 na stronie www.optyczne.pl w kategorii "Lornetka". Otrzymaliśmy także wyróżnienie "Sowa z Rogowa" na Międzynarodowych Targach Leśnych w Rogowie w 2011 r.
Model Forest II 12x50 został stworzony z myślą o osobach potrzebujących dużego powiększenia do obserwacji z odległości. Jednak powiększenie 12x jest wystarczająco kompaktowe, aby pozwolić na stabilne obserwacje bez konieczności użycia statywu. Ze względu na mniejszą średnicę źrenicy wyjściowej, model ten sprawdza się lepiej podczas obserwacji w ciągu dnia niż w nocy.
Wszystkie lornetki z serii Forest II wyposażone są w układ optyczny z 8 elementów ustawionych w 6 grupach i pryzmaty dachowe wykonane ze szkła BaK4 ze skorygowaną fazą. Ich powierzchnie odbiciowe są pokryte srebrem, co gwarantuje ostrość i jasność obrazu. Ponadto, wszystkie aktywne powierzchnie soczewek posiadają wielowarstwowe powłoki przeciwodbiciowe typu FMC, co przekłada się na doskonałą transmisję światła i neutralne oddawanie kolorów. Wewnętrzne wnętrza tubusów są dobrze wyczernione, co eliminuje niepożądane refleksy i "duchy".
Wszystkie modele lornetek z serii Forest II posiadają centralne pokrętło ostrości oraz indywidualną korekcję dioptrii w prawym okularze, co zapewnia łatwą regulację. Regulowane gumowe muszle okularowe typu twist-up pozwalają na dopasowanie lornetek do potrzeb każdego obserwatora. Są one także odporne na trudne warunki atmosferyczne, ponieważ ich obudowa jest szczelna i zapewnia ochronę przed wilgocią i deszczem. Lornetki Forest II wytrzymają nawet zanurzenie w wodzie na głębokość 1 metra przez 5 minut. Ponadto, wypełnienie azotem eliminuje zaparowanie optyki wewnątrz obudowy.
Nowe modele Forest II są nie tylko wydajne, ale także wyjątkowo kompaktowe i lekkie. Wszystkie lornetki Forest II z obiektywami 50 mm mają podobne rozmiary i wagę poniżej 850 g. To doskonały kompromis między lornetkami klasy 42 mm a większymi, cięższymi modelami o obiektywach 56-63 mm. Dzięki 50 mm obiektywowi, nasze nowe modele Forest II oferują różne poziomy powiększenia, aby sprostać różnym potrzebom obserwacyjnym.
Dane techniczne
| Powiększenie | 12x |
| Średnica soczewki obiektywu | 50 mm |
| Materiał soczewki obiektywu | szkło |
| Powłoki przeciwodbiciowe soczewki | FMC |
| Sprwaność zmierzchowa | 24,5 |
| Jasność względna | 17,6 |
| Średnica źrenicy wyjściowej | 4,2 mm |
| Odsunięcie źrenicy wyjściowej | 18 mm |
| Kątowe pole widzenia | 4,8 ° |
| Liniowe pole widzenia na 1000 m | 84 m |
| Regulacja ostrości | wewnętrzna centralna |
| Minimalna odległość ostrzenia | 4 m |
| Regulacja rozstawu okularów | 59-73 mm |
| Korekta dioptrażu | -/+5 |
| Typ pryzmatu | Dachowy |
| Szkło w pryzmatach | BaK4 |
| Powłoki przeciwodbiciowe pryzmatu | TAK |
| Wodoszczelność | TAK |
| Wypełnienie azotem | TAK |
| Mocowanie do statywu | adapter 1/4" |
| Waga | 846 g |
| Wymiary | 165x133x60 mm |