Wyszukiwarka
Producenci
Celownik pryzmatyczny Delta Hornet 1x
Opis
Celownik pryzmatyczny Delta Hornet x1 wyposażony został w punkt celowniczy o wielkości 1 MOA umieszczony w pierścieniu 60MOA, który ułatwia namierzenie celu. Po przestrzeleniu karabinu AR-15 na dystansie 50m dolną częścią pierścienia można posługiwać się jako punktem celowniczym na dystansie 10m i 200m. Poziome znaczniki na pierścieniu ułatwiają ułożenie karabinu w pozycji horyzontalnej.
Zaletą celownika pryzmatycznego jest regulacja dioptrii w zakresie -2/+2. Docenią to wszyscy strzelcy posługujący się okularami korekcyjnymi. Kolejnym atutem jest możliwość korzystania z celownika nawet przy braku baterii w odróżnieniu od klasycznych kolimatorów. Wtedy punkt celowniczy widoczny jest na czarno. Poza podświetleniem dziennym celownik posiada dwa tryby nocne które pozwalają na współpracę z noktowizorem.
Celownik wyposażony jest w montaż Picatinny z adapterem Cowitness - 1/3 Cowitness
Celownik może współpracować z powiększalnikiem.
Dane techniczne
| Minimalne powiększenie | 1x |
| Maksymalne powiększenie | 1x |
| Średnica obiektywu | 22 mm |
| Odległość od oka | 137 mm |
| Długość | 115 |
| Waga | 374 g |
| Temperatura pracy | -30 /+60 °C |
| Pojedynczy klik regulacji krzyża (MIL) | 1 MOA |
| Rodzaj baterii | CR2032 |
| Wypełnienie azotem | TAK |